Videa plná informací, víry a naděje

Péče o zdravé nosičky genetické mutace BRCA1/2 z úst paní primářky Martiny Zimovjanové

Přátelé, natočili jsme pro vás video, v kterém účinkují manželé Schrutovi a klinická psycholožka, paní doktorka Šárka Slabá. Manželé hovoří o tom, proč přišli na konzultaci spolu a co od návštěvy psycholožky očekávali. Pan Schruta se svěřuje, jak mu popovídání si s odborníkem zásadně změnilo pohled na manželčino onemocnění, velmi mu ulevilo a usnadnilo další povídání s milovanou ženou, která se léčí s onkologickým onemocněním.

Prof. MUDr. David Cibula a zpěvačka Radana Labajová na téma genetická mutace BRCA2. 

Milí přátelé,
témata tohoto rozhovoru jsou alternativní léčba a podpůrná a paliativní péče, zaposlouchejte se do slov pana doktora Filip Frühaufa o tom, co ho nabíjí a jak si udržuje ve své náročné práci dobrou náladu. Děkujeme paní doktorce Janě Kropáčkové za vedení rozhovoru.                        Pro zhlédnutí videa klikněte prosím na obrázek.

Milí přátelé,

potřebujete nalít sklenku optimismu? Byla jste diagnostikovaná se závažným onemocněním, jste vyplašená nebo nerozumíte některým pojmům? Věříme, že naleznete odpovědi na některé vaše otázky v rozhovoru, který jsme pro vás natočili. Pan doktor Filip Frühauf vyzpovídává svoji pacientku, paní doktorku Janu Kropáčkovou a probírají spolu témata jako sdělení závažné diagnozy rodině nebo udržení si dobré nálady při náročné léčbě. Jak se paní Kropáčková dívá na využití služeb klinického psychologa a jak si udržuje fyzickou kondici? Zaposlouchejte se do jejích inspirativních slov.                                                     Pro zhlédnutí videa klikněte prosím na obrázek.

Milí přátelé,

paní doktorka Jana Kropáčková pro vás natočila video, kde popisuje průběh svého onemocnění a naději, kterou dostala v podobě možnosti zařadit se do klinické studie. Děkujeme úžasné paní Kropáčkové za důvěru a odvahu sdílet svůj příběh, její optimismus a nezdolná vůle je inspirací a povzbuzením pro všechny, zdravé i nemocné. Srdečně vám děkujeme a přejeme vám i celé rodině hodně zdraví!   video spustíte kliknutím na obrázek

Potřebujete "naočkovat" optimismus? Poslechněte si rozhovor, kde si pan doktor Dostálek povídá s pacientkou Onkogynekologického centra VFN. Jak důležitá je opora přátel a rodiny, jak zvládá pacientka svoje koníčky, i s tím se pacientka při povídání svěřila. Mluví také o profesionální pomoci psychologa, který může pacientkám významně ulevit.  I nepříznivá diagnoza se dá zvládnout s neuvěřitelnou grácií a nadhledem. Co by vzkázala pacientkám, které byly nově diagnostikovány? "Neztrácejte hlavu, žijte dál aktivně a pomáhejte ostatním, uděláte tak radost i sobě. Já chodím pravidelně do SOKOLA a cvičila jsem i nyní na Všesokolském Sletu. Nečekejte, až vám přátelé zavolají, zavolejte vy jim. Všem pacientkám přeji brzké uzdravení". 

MUDr. Kateřina Vacková, zakladatelka Loono.cz, stojí za kampaní #prsakoule. Osvětu o správně provedeném samovyšetření šíří úspěšně na sociálních sítích, vystoupila v show Jana Krause a její činnosti si všiml i český FORBES. Sama je bývalou pacientkou onkogynekologického centra ve VFN. Děkujeme Kateřině za podporu a natočení testimonalu, přejeme ji hodně zdraví a úspěšné zakončení studia medicíny.

Moc si vážíme důvěry, s jakou se nám svěřila zpěvačka Radka Fišarová. Na videu mluví o své nemoci, o důležitosti prevence i o naději. Naději, kterou pacienti získávají díky špičkové péči zkušených lékařů a sester, díky vědeckým projektům, které posouvají celou onkogynekologickou oblast dopředu. Paní Fišarové srdečně děkujeme za její upřímnou zpověď, prosíme, podpořte Nadační Fond Hippokrates stejně jako ona. Děkujeme. 

Paní Marie hovoří na tomto videu o cestě, která ji přivedla do Onkogynekologického centra VFN. Mluví o profesionální péči lékařů a sester., o lidském přístupu a ochotě jí vždy profesionálně pomoci. Zároveň však dodává, že aby byla péče skutečně komplexní, je nutné podpořit aktivity jako jsou věda a výzkum a účast lékařů na mezinárodních konferencích. Děkujeme paní Marii za důvěru a podporu a přejeme jí hodně zdraví! 

Srdečně děkujeme laskavé a statečné paní Nadě, že se s námi podělila o svoji zkušenost s onkogynekologickým onemocněním. Poslechněte si, jak probíhala její léčba v Onkogynekologickém centru Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na pracovišti profesora Cibuly. Paní Naďa hovoří o smyslu podpory neziskových fondů, které pomáhají financovat špičkovou vědu a výzkum a kontinuální vzdělávání lékařů a sester. Děkujeme 

.